Piknik rowerowy

30 września na wieluńskim targowisku odbyły się XIV Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w kolarstwie szosowym dla dzieci i młodzieży. Piknik wpisywał się w Europejski Dzień Bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Do udziału w imprezie Zarząd klubu zaprosił cyklistów z grupy Relax oraz przedstawicieli rowerzystów skupionych wokół forum internetowego Wieluńskie Forum Dyskusyjne Wieluń BIZ. Specjalną atrakcją był pokaz jazdy na rowerach bmx, zaprezentowany przez zakręconych chłopaków z grupy BMX4Life.

Tym samym na festynie zaprezentowały się różne środowiska rowerzystów, za co serdecznie dziękujemy.

Wracając do zmagań zawodników… to czego byliśmy świadkami przekroczyło nasz najśmielsze oczekiwania. Na starcie stanęło 157 uczniów z całego powiatu.

Frekwencja zaskoczyła …organizatorów. Liczyliśmy na około 80~90 zawodników, a tu w jednej kategorii klas 1-3 szkół podstawowych na starcie stanęło ponad 60 zawodników. Musieliśmy przeprowadzić wyścigi eliminacyjne i wyścig finałowy.

Zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych. W każdej grupie walka była bardzo zacięta, a o zwycięstwie decydowały CENTYMETRY!!!.
Zwycięzcy w każdej kategorii, za wyjątkiem przedszkolaków otrzymali ROWERY, upominki oraz pamiątkowe puchary. Dodatkowo pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała medale, a pierwsza szóstka nagrody. Pozostali uczestnicy - WSZYSCY !!!- otrzymali dyplomy oraz upominki.

Organizatorzy wręczyli łącznie 157 dyplomów, 121 upominków, 36 nagród w tym 5 rowerów, 18 medali, 5 pucharów, oraz nagrody specjalne przeloty samolotem nad Wieluniem i nagrodę dla szkoły.